Renkantis robotus vejapjoves bei jas eksploatuojant kyla daug klausimų, pvz. kokį vejos robotą pasirinkti, kaip jį prižiūrėti, kur atliekamas vejos robotų remontas ir daugelis kitų… Šiame įraše pateikiame dažniausiai apie robotus vejapjoves užduodamus klausimus bei išsamius atsakymus.

1. Pagal kokius kriterijus rinktis robotą vejapjovę?

Renkantis robotą vejapjovę privalote atsižvelgti į:

 • sklypo plotą – didesniam sklypui reikalinga  galingesnė  vejapjovė;
 • landšaftą – ne visos vejapjovės gali nepriekaištingai nupjauti veją sudėtingo išplanavimo bei skirtingo aukščio sklypuose;
 • asmeninius poreikius.

Lygindami skirtingus vejapjovių modelius, atkreipkite dėmesį į:

 • baterijos talpą – nuo jos priklauso vejapjovės darbo grafikas (ir jūsų laisvalaikio laikas vejoje!);
 • pjovimo plotį – didesnis pjovimo plotas padidina vejapjovės darbo efektyvumą ir sumažina jos laiką vejoje;
 • ar robote vejapjovėje yra integruota GPS sistema – jei ji yra, robotas puikiai orientuojasi erdvėje ir efektyviau pjauna veją.

Dėmesio! Jokiu būdu nesirinkite roboto vien pagal jo kainą, kaimynų rekomendacijas, video apžvalgas ar sausas gaminių specifikacijas. Pasirinkę robotą tokiu būdu galite skaudžiai nusivilti. Susisiekite su profesionaliais LazyHouse.lt konsultantais. Atsižvelgę į aukščiau minėtus  kriterijus bei asmeninius prioritetus, padėsime išsirinkti optimaliausią roboto vejapjovės modelį. Konsultacijos yra nemokamos.

2. Kaip robotą vejapjovę paruošti darbui?

Roboto vejapjovės paruošimas darbui apima du etapus:

 • perimetro laido paklojimą – laidas reikalingas tam, kad robotas veją pjautų jam skirtoje erdvėje, jis visiškai užželia per 3-4 savaites ir jo nesimato.
 • darbo grafiko sudarymą – nuo teisingai parinktų parametrų priklauso darbo efektyvumas ir vejos grožis.

Abu šiuos darbus primygtinai rekomenduojame patikėti profesionaliems darbuotojams.  Išvengsite brangiai kainuojančių klaidų, įrangos gedimų bei rizikos sugadinti veją.

3. Kaip prižiūrėti robotą vejapjovę sezono metu ir jam pasibaigus?

Sezono metu būtina nors kartą per mėnesį robotą apversti ir išvalyti. Jokiu būdu neplaukite roboto vandeniu, nes galite pakenkti elektroninėms dalims. Bent kartą per sezoną patikrinkite judančias detales, kad neatsirastų laisvumo ir deformacijų. Pastebėjus įtartinas deformacijas, pristatykite robotą į servisą arba susisiekite asmeninei konsultacijai. Turime patirties, kai maži gedimai perauga į brangų remontą…

Ne sezono metu robotui taip pat reikia priežiūros! Baigus vejos pjovimo darbus, robotą vejapjovę būtina laikyti sausoje, šiltoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Taip pat jis turi būti reguliariai įkraunamas! Roboto nepatariame laikyti garaže ar lauko sandėlyje, ypatingai nulinėje bei minusinėje temperatūroje. Dėl drėgmės atsiradus kondensatui ar reguliariai (pagal gamintojo nurodymus) neįkrovus roboto, jis gali nustoti veikti ir/arba galite prarasti teisę į garantinį servisą.

LazyHouse komanda specialiai robotams vejapjovėms įrengė sandėlį, kur priima robotus „žiemoti“. Pristačius robotą į žiemos sandėlį, visų pirma jam atliekama diagnostika, vėliau jis kruopščiai išvalomas, keičiamos net tos detalės, kurios nėra susidėvėję arba ateityje gali būti probleminės. Taip pat atnaujinama programinė įranga, sandėliuojant įkraunamas pagal konkretaus gamintojo rekomendacijas. Po žiemos robotas vejapjovė gali startuoti iškart, kai tik atsiranda poreikis vejos pjovimui – nereikia atidėti vejos pjovimo tada, kai ji auga sparčiausiai.

4. Ar verta nerimauti dėl vejos roboto saugumo?

Kadangi robotai vejapjovės išties brangūs pirkiniai, jie yra maksimaliai apsaugoti nuo vagysčių. Kiekviename robote yra  integruota PIN kodo apsauga, motininėje plokštėje – GPS ir GSM sistemos, registruojami serijiniai numeriai. Jei taip atsitiktų, kad robotą pavogtų, jam įsijungus svetimoje vejoje, gautumėte tikslias jo buvimo vietos koordinates… Jei serviso darbuotojai įtartų, kad robotas vogtas, nedelsiant susisiektų su policija.

5. Kaip pasirinkti vejos pjovimo aukštį ir roboto darbo intensyvumą?

Sausu sezono metu rekomenduojame peilius pakelti ir padidinti laistymą ne 20%, o dvigubai! Kitu atveju, veja perdžius ir atsiras neestetiški geltoni vejos lopiniai.

Drėgnu sezono metu, ypatingai rugsėjo-spalio mėnesiais rekomenduojame peilius nuleisti, kad robotas mulčiuotų lapus. Nereikės grėbti lapų, veją puikiai paruošite „žiemos miegui“.

6. Dažniausiai pasitaikančios klaidos

 • robotas į servisą pristatomas sezono metu – sezono metu, ypatingai jo pradžioje sulaukiame labai daug robotų, kai kuriems robotams reikia siųstis originalias detales iš gamintojo, todėl servisas užtrunka, o žolė tuo tarpu auga intensyviausiai. Dėl šių priežasčių rekomenduojame robotą į servisą pristatyti profilaktiškai ir/ar pasibaigus sezonui – žiemos servisui.
 • neteisingas roboto perimetro laido paklojimas. Robotas gali pasimesti erdvėje, netolygiai pjauti veją ar išvažiuoti už pjaunamos vejos ribų.
 • robotas į veją paleidžiamas per anksti. Robotą į veją galima paleisti tik tuomet, kai veja pakankamai suaugusi ir išdžiūvusi, nes tvirtas vejos sluoksnis robotui yra tarsi puikiai paklotas asfaltas automobiliui. Per anksti paleidus robotą į veją, jis gali suardyti netvirtą vejos sluoksnį ir ją sugadinti.
 • neteisingi nustatymai arba per dažnas jų kaitaliojimas. Neteisingai parinkus roboto darbo rėžimą, zonas, peilių aukštį ir/ar kitus parametrus, nusivilsite robotu, nes jis nei gerai prižiūrės veją, nei pats „pailsės“. Pasitaiko atvejų, kai neteisingai suprogramuotas robotas vienose zonose važinėja be reikalo, o kitose pernelyg intensyviai… Roboto programavimą rekomenduojame patikėti profesionaliems specialistams. Daugiau apie šią paslaugą: Profesionali robotų vejapjovių instaliacija.
 • savarankiškas roboto taisymas – blogiausiu atveju savarankiški taisymai baigiasi roboto sugadinimu bei garantijos netekimu, todėl rekomenduojame robotą servisui pristatyti profilaktiškai arba iškart, įtarus mechaninius ar elektroninius gedimus.

Jei planuojate įsigyti robotą vejapjovę, susipažinkite su gidu „Kaip išsirinkti robotą vejapjovę“. Robotui sugedus, jums pasitarnaus vejos robotų remontas. Bet kokiais klausimais apie vejos robotus konsultuokitės su profesionaliais specialistais. Jie patys naudoja vejapjoves, todėl puikiai išmano praktinius naudojimo aspektus.

Koks robotas vejapjovė geriausias?

Atsakykite vos į kelis klausimus apie savo sklypą ir visiškai NEMOKAMAI gaukite Jums labiausiai tinkančių robotų variantus jau tą pačią dieną.

Panašus įrašai

3 thoughts on “Robotai vejapjovės: dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 1. Remigijus parašė:

  Sveiki, kas kiek laiko reiketu pakeisti vejapjoves roboto peiliukus, dekui.

 2. Aleksas parašė:

  Ar robotui nekenkia lietus

 3. Rolandas parašė:

  Sveiki, iskilo problema su robotu zoliapjove, pradejo isvazineti uz perimetro ribu, pries tai kelis sezonus nebuvo problemu su isvazinejimu uz ribu. Kur galetu buti problema?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.