Enter your keyword

Namams

Robotechnika namams
Taip, prieš kelis dešimtmečius mes be galo džiaugėmės didžiausiais namų pagalbininkais – namų technika. Palyginus su rankiniu darbu tuomet tai atrodė tarsi stebuklai. Dulkių siurbliai ir vejapjovės padėdavo nudirbti sunkius buities darbus. Žinoma, anksčiau tai buvo prabangos dalykai, o šiandien –  neišvengiama namų elektronikos dalis.

Vis dažniau elektroniką keičia robotechnika. Elektroninė įranga peržengė į kitą – kur kas aukštesnį – lygį. Ne tik dizaino, bet ir aukštųjų technologijų prasme. Šiandien savarankiškai dirbantys elektroniniai prietaisai niekieno nestebina: namuose grindis siurbia robotas siurblys, langus valo langų plovimo robotas, po kiemą „vaikšto“ žoliapjovė, o už namo vaikai žaidžia ne su lėlėmis ar kareivėliais, bet linksmai laiką leidžia, valdydami droną ir peržiūrėdami aukštos kokybės vaizdo įrašus.

Žmonės pavargo visą dieną skirti darbui. Pirmoje dienos pusėje darbovietėje, o antroje namuose. Kiekvienas iš mūsų norime bent trumpam atsipūsti ir skirti laiko sau, šeimai ar draugams. Robotechnika išlaisvina žmones iš darbų lavinos ir leidžia mėgautis kiekviena diena be streso ir aktyvaus fizinio darbo.

Namų robotai, kaip dulkių siurbliai ar grindų plovėjai yra valdomi nuotoliniu būdu pulteliu arba per mobiliąsias aplikacijas. Jie patys nusistato judėjimo maršrutą, kad pasiektų optimaliausių rezultatų. Dėl juose integruotų jutiklių, yra saugūs naudoti. Sutikę kliūtį, apeina ir tęsia pradėtą darbą. Jei prieina prie laiptų ar kito krašto, pakeičia kryptį, kad nenukristų. Namų robotai ne be reikalo vadinami išmaniaisiais. Dirbdami savarankiškai jie patys „žino“, kada laikas keliauti į įkrovimo stotelę pasikrauti elektros energijos. Jei darbas nebaigtas, būtinai sugrįžta į tą pačią vietą, darbą pratęsia ir užbaigia. Kai kurie modeliai, užvažiavę ant kilimo, padidiną jėgą tam, kad kilimas būtų išsiurbtas nepriekaištingai. Veikia galingai, bet tyliai.

Panašiu principu dirba ir namų robotas, valantis langus. Kitaip nei siurblio, jo valomo paviršiai – vertikalūs. Langų valymo robotas puikiai valo stiklinius, veidrodinius, plytelių, plaunamų sienų ir kitus plaunamus paviršius. Viskas, ką jums reikia atlikti, tai langų valymo robotą nuo vieno lango perkelti ant kito. Taip pat kartas nuo karto išskalbti  mikropluošto daugkartinio naudojimo šluostes. Langų valymo robotas pats susidaro valymo maršrutą, o apie energijos trūkumą arba kitus trikdžius informuoja garsiniais signalais.

Dar vienas namų robotas – vejapjovė skirtas nuosavų namų šeimininkams, kurie rūpinasi ir puoselėja savo namų aplinką. Robotai vėjapjovės veikia savarankiškai, nenaudojant jokio žmogaus fizinio darbo. Atlikus nustatymus, robotas vejapjovė jums veją gali pjauti reguliariais intervalais, pavyzdžiui, startuoja kiekvieną pirmadienį nuo 9 val. ryto. Jis veikia taip tyliai, kad kaimynai net neįspės mįslės, kaip kieme veja atrodo tobulai, o niekada nemato jūsų dirbančio su vejapjove. O kai sužinos šią paslaptį, tikrai mirs iš pavydo. Vejapjovė nenaudoja degalų, todėl į aplinką neišmeta jokių teršalų. Vejapjove robotu labiausiai džiaugiasi vaikus auginančius šeimos bei užimti žmonės, kurie laisvą laiką mieliau skiria savo pomėgiams ar poilsiui.